Uncategorized

Kundalini Joga jau trečiadieniais nuo 12 val. (su mokytoja Justina )

KAS YRA KUNDALINI JOGA?

 

Kundalini joga – galinga sąmoningumo praktika, apjungianti fizinius pratimus (asanas), sąmoningo kvėpavimo technikas (pranayama), meditaciją ir mantrų giedojimą.
Sujungus visus šiuos elementus, veikiamas ne tik fizinis, bet ir subtilieji kūnai, tokiu būdu norimas rezultatas pasiekiamas daug efektyviau ir greičiau.

KUO SKIRIASI NUO KITŲ JOGOS RŪŠIŲ

Palyginus su kitomis jogos formomis, Kundalini joga yra labiau dvasinė praktika. Kitos jogos rūšys teka kartu su kvėpavimu, o Kundalini joga sujungia giedojimą, judesius ir kvėpavimą pagal tam tikrus modelius, kad gautume kuo efektyvesnį rezultatą.

NAUDA

  • NERIMO IR STRESO MAŽINIMAS

 

Kaip ir kitos jogos formos, Kundalini joga gali padėti mažinti stresą ir nerimą.

2017 m. atliktame nedideliame tyrime (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5433116/)

po Kundalini jogos užsiėmimo, dalyviai iškart pajuto streso sumažėjimą. Šis poveikis tęsėsi dar 3 mėnesius nuosekliai praktikuojant.

2018 m. atliktas tyrimas

(https://meridian.allenpress.com/ijyt/article-abstract/28/1/97/138204/Kundalini-Yoga-for-Generalized-Anxiety-Disorder-An?redirectedFrom=fulltext)

parodė, kad 8 savaites trukę Kundalini jogos užsiėmimai sumažino dalyvių nerimo lygį. Tyrėjai padarė išvadą, kad Kundalini joga gali būti veiksmingu gydymo būdu žmonėms, sergantiems generalizuotu nerimo sutrikimu.

 

  • KOGNITYVINIAI ĮGŪDŽIAI

2017 m. kontroliuojamajame tyrime

(https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5540331/)

mokslininkai ištyrė 81 dalyvį, turintį lengvą kognityvinį sutrikimą. Dalyviai buvo atsitiktinai suskirstyti į dvi grupes. Viena grupė praktikavo Kundalini jogą, o kita grupė 12 savaičių dalyvavo atminties stiprinimo treniruotėse.

Nors tyrimo pabaigoje abiejų grupių atmintis gerokai pagerėjo, Kundalini jogos grupė parodė trumpalaikį ir ilgalaikį vykdomosios veiklos pagerėjimą. Tai apima tokius įgūdžius kaip samprotavimas, problemų sprendimas ir pažintinis lankstumas.

Be kognityvinių funkcijų pagerėjimo, grupė, kuri praktikavo Kundalini jogą, tyrimo pabaigoje turėjo mažiau depresijos simptomų.

 

  • SAVĘS SUVOKIMAS IR VERTINIMAS

2017 m. tyrimas

(https://pubag.nal.usda.gov/catalog/6124234)

parodė, kad Kundalini joga gali padidinti saves suvokimą ir priėmimą. Ši nauda buvo pastebėta devynioms moterims, kurioms diagnozuota nervinė anoreksija ir nervinė bulimija.

Pasak mokslininkų, Kundalini joga gali padėti gydyti valgymo sutrikimus, gerindama savęs suvokimą ir savęs vertinimą.

KUNDALINI JOGA IR NERVŲ SISTEMA

Unikalus pasikartojančių judesių derinys, po kurio seka ramybės periodai Kundalini jogoje, padeda iš naujo lavinti nervų sistemą. Manoma, kad didžioji dalis fizinių ir psichinių ligų mūsų gyvenime iš esmės kyla dėl lėtinio streso. Lėtinis stresas liudija apie autonominės nervų sistemos disbalansą. Autonominę nervų sistemą sudaro simpatinė (kovok arba bėk) ir parasimpatinė (ilsėkis ir virškink) nervų sistema. Šiuolaikiniame pasaulyje esame per daug stimuliuojami, o nervų sistema nuolat aktyvinama. Kai negalime atsipalaiduoti, prarandama nervų sistemos pusiausvyra ir organizmas tampa priklausomas nuo adrenalino – hormono, kuris palengvina kovok ar bėk reakciją. Virškinimas, gijimas ir seksualinės funkcijos, kurios yra susijusios su poilsio ir virškinimo procesu, yra nuolat pažeidžiamos ir išjungiamos. Kvėpavimas yra chroniškai paviršutiniškas, o ligos greitai užklumpa. Jei šios problemos nesprendžiamos, didėja polinkis į psichinius sutrikimus, miego sutrikimus, depresiją, nerimą, seksualinę disfunkciją, virškinimo problemas ir lėtines ligas.

Kundalini joga siekiama palengvinti ir potrauminio streso sutrikimo simptomus, mažinti įvairias priklausomybes, obsesinį kompulsinį sutrikimą, nemigą, lėtinį nuovargį, hiperaktyvumą.

KUNDALINI JOGA IR ENDOKRININĖ SISTEMA

Kai nuotaika prasta, galima prisikurti įvairiausių priežasčių, kaip pavyzdžiui netinkamos oro sąlygos, mėnulio fazės, šalia esančių elgesys ir pan. Tačiau gali būti, kad prastos nuotaikos priežastys slypi hormonų veiklos sutrikimuose. Mūsų endokrininės liaukos, tarp kurių yra hipofizė, užkrūčio liauka, skydliaukė ir antinksčiai, gamina hormonus, kurie reguliuoja kūno augimą, medžiagų apykaitą ir nuotaiką. Kundalini joga skatina subalansuotą liaukų sekrecijos išraišką organizme, ne tik tų, kurios palaiko reakciją į stresą, bet ir tų, kurios palaiko atsipalaidavimą, ryšį, virškinimą, seksualines funkcijas.

Ši jogos rūšis tinka visiems, norintiems įveikti nebetarnaujančius įpročius, tapti sveikesniems, sąmoningesniems, turintiems daugiau energijos, vidinio spindesio, džiaugsmo, pasitikėjimo..

Renkama pradedančiųjų grupė.

Kaina: pirmi du kartai nemokamai; 10 kartų – 140 eur; 1 kartas – 15 eur.

Vasaros laiku užsiėmimai planuojami: trečiadieniais 12.00 val. studijoje, antradieniais 5.30 val. ryto online. Laikai gali keistis.

Užsiėmimo trukmė: 1,5 val.

Registracija būtina

Susisiekite:

www.innershift.biz

Tel.:+37061135682

FB Innershift with Justina

IG innershift_with_justina